BIST1.104,09%7.5756
USD7.5963%0.45
EURO8,9585%0.06
ALTIN472,98%-0.20
Akit HaberYazarlarEmrah SavcıHayal değil gerçekler vaat eden Çebi kazandı!..

Hayal değil gerçekler vaat eden Çebi kazandı!..

Emrah Savcı

22 Ekim 2019 01:23

Beşiktaş kongresinde 8 bin 644 genel kurul üyesinin yoğun katılımıyla yapılan seçimde ipi Ahmet Nur Çebi göğüsledi. 

Elbette 4 adayla başlayan ve kağıt üstünde 3 lakin beklenen 2 adaylı seçimde daha belirgin projeler masaya koyan ve hayal ürünü vaatlerde bulunmayan Ahmet Nur Çebi seçimi kazanarak Beşiktaş'ın 34. başkanı oldu. Fikret Orman yönetimiyle 6,5 yıllık ikinci başkanlık yapan ve son Fikret Orman seçiminde fikir ayrılıkları yüzünden yolunu ayıran Ahmet Nur Çebi, Fikret Orman'ın her ne hikmetse dönemini bitirmeden bırakması sonucu koltuğa oturan isim oldu.

Ahmet Nur Çebi'nin taraftar nezdinde karşılığı olduğuna her Vodafone Park'ta maça gittiğimde yakından hisseden biriyim.. Ve kaldı ki; Sayın Çebi, seçim döneminde daha kalıcı ve kronikleşen problemlere ışık tutarak seçim sürecini ilerleterek bence daha da önem kazandırdı adaylığına...

Başlıkta da belirttiğim gibi, son 1 haftalık periyotta neredeyse alınmadık futbolcu, ödenmeyen borç kalmadı Serdal Adalı'nın vaatleri arasında.. O kadar ileriye gitti ki, Beşiktaş'ın efsanevi isimleri arasında yerini alan Anderson Talisca'yı bile tekrar takıma getirebilirim vaadinde bile bulundu.. Kaldı ki, bu Talisca para için Çin'e gitmiş bir adam olmasına rağmen... Beşiktaş'ta Serdal Adalı'nın ciddi bir para kasaya koyması ve yönetim listesindeki isimlerin koydukları paraları geri almayacaklarını söylemesi bile sonuca katkı sunmadı. 

Bakınız Beşiktaş Kulübü'nün borcu şu anda 4,5 milyar TL'ye dayanmış durumda.. Sağolsun bu kulübe stat armağan hediye eden Fikret Orman maalesef bir borç enkazı bırakarak görevi devretti..

Şimdi icraat zamanı, Başkan Ahmet Nur Çebi'nin vaatleri arasında bulunan; Menajerlerle savaşacağım, Açık ve şeffaf olacağım, Tüzüğü yenileyeceğim, Amatör şubelere gereken yardımı yapacağım, Altyapı tesislerimizi geliştireceğim, Gerçeklerle yüzleşeceğim... diye vaatlerle kulübün şahdamarlarının derinliklerine inmesi sonucu beklenti kendisinden bir hayli büyük.. 

Sayın Ahmet Nur Çebi'nin başkanlığının Beşiktaş camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum...

Akit TV köşe yazarı