BIST1.111,96%7.5713
USD7.5625%0.15
EURO8,9535%0.01
ALTIN473,93%0.47
Akit HaberSporTrabzonspor'dan Sörloth açıklaması
Spor

Trabzonspor'dan Sörloth açıklaması

Trabzonspor, Norveç milli takımı kampından henüz dönmeyen Alexander Sörloth hakkında açıklama yaptı.

12 Eylül 2020 15:20

Trabzonspor'da Alexander Sörloth şoku yaşanıyor. Leipzig'ten teklif alan ve Norveç Milli Takımı'ndan henüz dönmeyen golcü futbolcudan 3 gündür haber alınamıyordu. Bordo mavililer, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: 

Futbolcumuz Alexander Sorloth için RB Leipzig Kulübünden resmi transfer teklifi gelmiş olup, yönetim kurulumuz tarafından kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda bu teklif değerlendirilmektedir.

Kiralama sözleşmesinin erken feshini gerektiren ve tüm tarafların mutabık kalacağı bir anlaşma için süreç devam ederken, futbolcumuz Alexander Sorloth ülkesinin milli takımının kampına katılmak üzere Norveç’e gitmiştir. Karşılaşmaların ardından 8 Eylül Salı günü Trabzon’da olması gereken oyuncumuz, Oslo’da COVID-19 testi yaptırdığını, PCR testinin 10 Eylül Perşembe günü sonuçlanacağını ve 11 Eylül Cuma günü Trabzon’da olacağını tarafımıza bildirmiştir.

Bugün itibariyle henüz Trabzon’a gelmeyen futbolcumuz için noter tespiti yapılmış olup kulübümüzün disiplin talimatındaki ilgili maddeler yürürlüğe girmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar