BIST89.690%0.05
USD6.6278%0.69
EURO7,3061%-0.12
ALTIN341,33%1.65
Akit HaberGündemMehmed Zahid Kotku Hazretleri'nin Perşembe günü duası
Gündem

Mehmed Zahid Kotku Hazretleri'nin Perşembe günü duası

Her gün okunacak dualarda bugün Mehmed Zahid Kotku Hazretleri'nin Evrad-ı Şerifi'nden Perşembe günü duasını dinleyebilir ve okuyabiliriz...

26 Mart 2020 17:12

İşte Mehmed Zahid Kotku Hazretleri'nin Evrad-ı Şerifi'nden Perşembe günü duası;

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla. Allah’ım! Rabbimiz, bütün hamdler sanadır. Mülk senindir. Hayrın hepsi senin elindedir. Bütün işler açığıyla gizlisiyle sonunda sana döner. Zira işlerin dönüş noktası sensin. Görünen ve görünmeyen âlemin sahibi (Allah’ı) tesbih ederim. İzzet ve kuvvet sahibi (Allah’ı) tesbih ederim. Ölmeyen, diri olan (Allah’ı) tesbih ederim. Melik ve güzel huylu olan (Allah’ı) tesbih ederim. Bir ve büyük olan (Allah’ı) tesbih ederim. Yaratıcıların en güzeli olan Allah çok yücedir. Allah’ım! İmandan sonra küfre düşmekten, Hidayetten sonra sapıklığa düşmekten, Şereflendikten sonra hor görülmekten, İzzet bulduktan sonra zillete düşmekten, İslâmı kabullendikten sonra ihtilafa düşmekten sana sığınırım. Allah’ım! Sen ilksin senden önce hiçbir şey yoktur.

Sen sonsun senden sonra hiçbir şey yoktur. Sen âyetlerinle bilinensin senin üstünde hiçbir şey yoktur. Sen zatınla gizlisin senden ötede hiçbir şey yoktur. Sen kullarının üzerinde mutlak güç sahibisin. Sen mahlûkat yok olduktan sonra yine baki olacaksın. Sen aziz ve hikmet sahibisin. Seni tesbih ederim. Sen zalimlerin iftiralarından çok uzak ve yücesin. Sayısız hamd Allah’a aittir. Ey merhametlilerin en merhametlisi (bize) rahmet eyle. Güç ve kuvvet büyük ve yüce olan Allah’a aittir. Allah’ın rahmeti efendimiz Muhammed (s.a.v.)’in, ailesinin, güzel ve temiz arkadaşlarının hepsinin üzerine olsun. Nefsimi, ailemi ve malımı (korumak için) “bismillah”. Allah’ım! Hakkımdaki hükmüne beni razı eyle. Beni yaşattığın müddetçe bana afiyet ver ki; ertelediğin şeyin çabucak verilmesini, erken verdiğinin de ertelenmesini istemeyeyim. Ey Allah’ım, Kerim olan zatın ve yüce olan emrin hürmetine beni ateşten, küfürden ve fakirlikten korumanı diliyorum.

Yorumlar