BIST90.202%0.62
USD6.6494%0.60
EURO7,2864%-0.28
ALTIN340,99%1.55
Akit HaberGündemPolonya'dan gelen Çorumlu: Bu ülkede güzel şeyler oluyor
Gündem

Polonya'dan gelen Çorumlu: Bu ülkede güzel şeyler oluyor

Polonya'da Çorumlu Eren Burak Çöplü, Polonya-Türkiye uçağı ile Türkiye'ye döndükten sonra karantinaya alınışı ile ilgili paylaşımda bulundu.

26 Mart 2020 17:08

Erasmus programıyla Polonya'da eğitim görmek için giden Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Polonya'da Çorumlu Eren Burak Çöplü, Polonya-Türkiye uçağı ile Türkiye'ye döndükten sonra karantinaya alınışı ile ilgili paylaşımda bulundu.

Polonya'da Erasmus eğitimi için Gazi Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencisi Eren Burak Çöplü, Polonya'dan Türkiye'ye getirilerek karantina yurduna yerleştirildi. Çöplü, karantina izlenimlerini sosyal medyadan paylaştı. Sakarya KYK yurtlarında misafir kalan Gazi Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencisi Eren Burak Çöplü, yaşadıklarını kaydetti.

Erasmus öğrencisi olmasına rağmen, koronavirüs nedeniyle eğitime başlayamadıklarını anlatan Çöplü, Türkiye'ye geri dönmek için Büyükelçiliğe müracaat etti.

24 Mart´ta kendilerine uçak tahsis edildiğini ifade eden Eren Burak Çöplü, bilet parası ödediklerini ancak bu ücretin de ulusal ajans tarafından kendilerine iade edileceğinin söylendiğini aktardı.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı

Erasmus öğrencisi Çorumlu genç, KYK yurdunda ne şartlarda kaldıklarını çektiği video ile sosyal medyada paylaştı. Tüm ayrıntıları tek tek görüntüleyerek yorumlayan Çöplü, buzdolabından çay, kahve, kahvaltı, sular, meyve suyu görüntülerini paylaştı.

Üç öğün yemeğin yanı sıra havlu, şampuan, diş macunu ve diş fırçasına varana kadar tüm ihtiyaçların karşılandığını aktaran Eren Burak Çöplü, karantinada kalmayı bir vatan borcu olarak gördüklerini, kimseyi riske atmak gibi bir lükslerinin olmadığını, çok güzel ağırlandıklarını, bu ülkede güzel şeyler olduğunu söyledi.

Yorumlar