BIST1.152,63%8.1718
USD8.1709%1.05
EURO9,6685%1.22
ALTIN501,32%1.39
Akit HaberGündemNuman Kurtulmuş’tan Ali Babacan’a sert tepki: Bu çok ağır bir suçlama
Gündem

Numan Kurtulmuş’tan Ali Babacan’a sert tepki: Bu çok ağır bir suçlama

Siyaset gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, Kürt sorununa ilişkin hükümete yönelik eleştirilerine “Bu çok ağır bir suçlama” diyerek tepki gösterdi.

18 Ekim 2020 15:24

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, Kürt sorununa ilişkin hükümete yönelik eleştirilerine, “Bu çok ağır bir suçlama” diyerek tepki gösterdi.

"Bu çok ağır bir suçlama"

AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, siyaset gündemine ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Açıklamalarına Gelecek Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, Kürt sorununa ilişkin hükümete yönelik eleştirilerine cevap vererek başlayan Numan Kurtulmuş, AK Parti hükümetleri döneminde terörle mücadele yürütülürken devletin her zaman Kürt vatandaşlarının yanında olduğuna dikkat çekerek, "Bu çok ağır bir suçlama" dedi.

“Kılıçdaroğlu’nun çağrısının zemini yok”

Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısının ise zemini olmadığını ifade etti.  AYM üyesi Engin Yıldırım'ın, 'ışıklar yanıyor' paylaşımı sorulan Kurtulmuş, bazı hataların özrünün olmadığını vurgulayarak böyle bir paylaşımın kabul edilemez olduğunu söyledi.

Yorumlar