BIST1.205,37%7.8919
USD7.8848%0.02
EURO9,2840%0.04
ALTIN482,04%-0.06
Akit HaberGündem"Işıklar yanıyor'' paylaşımı yapan AYM üyesinin kardeşi FETÖ'den yargılanmış!
Gündem

"Işıklar yanıyor'' paylaşımı yapan AYM üyesinin kardeşi FETÖ'den yargılanmış!

“Işıklar yanıyor” paylaşımı yapan ve toplumun tüm kesimleri tarafından eleştirilen AYM üyesi Engin Yıldırım'ın kardeşi FETÖ'cü çıktı.

15 Ekim 2020 17:57

Sosyal medya hesabından “Işıklar yanıyor” paylaşımı yapan Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’ın kardeşi Deniz Yıldırım’ın FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı ortaya çıktı.

BANK ASYA’YA PARA YATIRMIŞ

Darbe çağrışımı yapan “Işıklar yanıyor” paylaşımı ile gündeme damga vuran ve hemen hemen her kesimden tepki alan Engin Yıldırım'ın kardeşi Deniz Yıldırım hakkında FETÖ/PDY üyesi olmaktan 2020 yılında soruşturma açıldığı ve Bank Asya'ya 41 bin 917 TL yatırdığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Anayasa Mahkemesi tarafından “hak ihlaline uğradığı” gerekçesiyle yargılaması bozulan eski CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun yeniden yargılanması istenmişti. Kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu karar sonrası yerel mahkeme olan İstanbul 14. Ağır Ceza mahkemesi tarafından yeniden yargılanma isteği reddedildi. Bu gelişmenin ardından Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın attığı "ışıklar yanıyor” tweet'i, darbeyi çağrıştırdığı için tepki toplamıştı.

ABDULLAH GÜL ADAY GÖSTERMİŞTİ

2010 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Anayasa Mahkemesine üye olarak atanan Engin Yıldırım'ın kardeşi Deniz Yıldırım'ın ise İstanbul'da FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı ortaya çıktı. Deniz Yıldırım'ın terör örgütünün bankası olan Bankasya'ya 41 bin 917 TL yatırdığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan 2020/60525 no'lu dosyada FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan soruşturma yürütüldüğü öğrenildi.

Yorumlar