BIST1.126,99%8.2842
USD8.2714%1.04
EURO9,7243%0.64
ALTIN500,40%-0.25
Akit HaberGündemFOX’u bıraktı, algıyı bırakmadı! Erken seçimi diline dolayan Fatih Portakal’dan Devlet Bahçeli iddiası
Gündem

FOX’u bıraktı, algıyı bırakmadı! Erken seçimi diline dolayan Fatih Portakal’dan Devlet Bahçeli iddiası

Yahudi medya patronu Murdoch’un sahibi olduğu FOX TV’den ayrılan Fatih Portakal, Devlet Bahçeli'nin gidişata göre erken seçim çağrısında bulunabileceğini iddia ederek algı operasyonları düzenleyen kesime dahil oldu.

15 Ekim 2020 17:04

FOX TV’den ayrılan ancak hezeyanlarını YouTube üzerinden sürdürecek olan Fatih Portakal, erken seçimi diline dolayarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli üzerinden algı operasyonuna imza attı.

Bahçeli son noktayı koymuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısı sonrası gözlerin çevrildiği MHP lideri Devlet Bahçeli, parti grubunda yaptığı konuşmada "Kılıçdaroğlu'nun seçim isteği sipariş ve hezeyandır. Seçimin zamanında yapılmasından yanayız." diyerek erken seçim tartışmalarına son noktayı koymuştu.

Portakal algı operasyonu için devreye girdi

FOX TV'den ayrılan algı operatörü Fatih Portakal, konuya ilişkin bir iddia ortaya attı.

MHP'ye yakın bir isimle görüştüğünü öne süren Portakal, Devlet Bahçeli'nin gidişata göre erken seçim çağrısında bulunabileceğini iddia etti.

Portakal'ın iddiasına göre; adını açıklamadığı sözde MHP'ye yakın kaynak, "MHP'nin dış politikada, Doğu Akdeniz'de, Kıbrıs, Suriye, Azerbaycan ve terörle mücadele meselesinde gidişata bakacağını, eğer bir soru işaretiyle karşılaşırsa Devlet Bahçeli'den her zaman için böyle bir çıkışı görebilirsiniz." ifadelerini kullanmış.

“Gevezelik yapan ‘portakal”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçmiş dönemlerde Fatih Portakal'a sert sözlerle yüklenmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bir televizyon kanalında gevezelik yapan portakalından sütçüsüne kadar bazı isimler 16 Nisan'dan sonra şok olmuşlar, insanlarımızın hassasiyetlerini kaşımak için çok tehlikeli imalarda bulunmuşlardır."

Yorumlar