BIST1.152,63%8.1949
USD8.1696%1.04
EURO9,6690%1.23
ALTIN501,81%1.49
Akit HaberGündemEsenyurt'ta sarı terör devam ediyor.
Gündem

Esenyurt'ta sarı terör devam ediyor.

Esenyurt'ta geçtiğimiz hafta meydana gelen ve yolcu alma meselesi yüzünden çıktığı iddaa edilen taksici kavgasında bir kişi ölmüştü. Yine Esenyurt'taaynı sebepten çıkan taksici kavgasında bu kez 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

26 Eylül 2020 13:53

İstanbul Esenyurt’ta sarı terör yine kendini gösterdi. Geçtiğimiz günlerde yaşanan iki taksi durağı çalışanlarının birbiriyle kavga etmiş bir taksi sürücüsü öldürülmüştü. Yine aynı ilçeden gelen haberde taksicilerin kavgasında 3 kişi öldü 4 kişi yaralandı.

Esenyurt Meydanında faaliyet gösteren iki taksi durağı çalışanları arasında yolcu alma meselesi yüzünden husumet bulunuyordu. Durağın önüne gelen taksicilerden Fatih A, Yalçın D, Zeytin A ve kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişi meydana bulunan taksi durağının önüne geldi. İki taksici grup arasında sopaların ve silahların kullanıldığı kavga çıktı.

Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında yanında getirdiği pompalı tüfeği ateşleyen şahıs 4 kişiyi vurdu.

Silahı ateşleyen şahsa müdahale etmek isteyen vatandaşlar tüm çabalarına rağmen engel olamadı saldırgan peş peşe tetiğe basmaya devam etti.

Yanında gelen arkadaşları Fatih A, Yalçın D, Zeytin A. yı da yaralayan pompalı tüfekli saldırgan silahı olay yerinde bırakarak kaçtı.

Yaralanan kişilere müdahaleyi olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptı.

Müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan yaralılardan abi-kardeş olan taksicilerden Cengiz, Yavuz Dayanmaz ile Sinan Öztürk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak öldü.

Geçtiğimiz hafta yine sarı terörün yaşandığı Esenyurt’ta yolcu alma meselesi nedeniyle bir taksici öldürülmüştü.

Olayın sonrasında bölgeye gelen polis ekipleri 3 kişinin öldüğü saldırıyla ilgili geniş bir araştırma başlattı.

Saldırının önce ki günlerde gerçekleşen diğer taksi durağı olayı ile ilgisi olup olmadığı araştırılırken.

Olayı gerçekleştiren kişi her yerde aranıyor.

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Esenyurt’ta gündüz vakti gerçekleşen bu olay sonrası vatandaşların canını kimlere emanet ettiği bir kez daha akıllara geldi.

 

Yorumlar