BIST1.127,48%7.8344
USD7.8217%0.20
EURO9,1518%0.46
ALTIN472,81%0.12
Akit HaberGündemHem Suçlu, Hem Güçlü
Gündem

Hem Suçlu, Hem Güçlü

Polis Pendik'te maske denetimi yaptı.Kurallara uymayanlara ceza yazdı. Maske takmayan bir vatandaş , ceza yazan polisi tehdit etti.

13 Eylül 2020 11:20

Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan maske denetiminde, vatandaşların maske kullanımları kontrol etti. Denetimlerde maske takmayan 3 vatandaşa toplamda 2 bin 700 TL para cezası kesildi.

ÖNCE TEHDİT ETTİ, SONRA CEZA KAĞIDINI YIRTTI

Ceza yazılan bir kişi “Senin ismini öğreneceğim ben” sözü ile polisi tehdit etti.  Cezai işlem uygulanan şahıs, ceza kağıdını yırtarak bölgeden ayrıldı. Cezai işlemi kabul etmeyen başka bir vatandaş ise, polisin eline sert temasta bulundu. Sakinliğini koruyan polis ekipleri, şahsa maske takmamaktan dolayı 900 TL para cezası kesti. Maskesini çantasında taşıyan başka bir vatandaş ise, “Telefonla konuşuyordum çantama koydum” diyerek kendini savundu.

Sigara içmek için maskesini çıkaran bir vatandaş, “Keşke ilk başlangıç sürecinde böyle devam etseler de öyle ceza yeseydik. Yani geçtiğimiz günlerde biliyorsunuz. Burada sosyal mesafe diye bir şey yok. Devlet görevlileri görevini yaptılar. Biz cezamızı öderiz hiç sorun değil. Ceza yemişiz, sigara içmişiz. Şuradaki bütün insanlara bakın, keşke bu kadar duyarlı olsalar. Herkese ceza kesiyorlar, hiçbir şey demiyorum" diyerek uygulamanın yapılması gerektiğini dile getirdi.

Yorumlar