BIST1.121,17%7.8140
USD7.8162%0.13
EURO9,1303%0.23
ALTIN472,13%-0.03
Akit HaberGündemSkandal sözler sonrası suç duyurusu
Gündem

Skandal sözler sonrası suç duyurusu

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları, katıldığı bir televizyon programında imam hatip mezunları hakkında sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

09 Eylül 2020 15:14

Suç duyurusu önce aralarında AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanı Abdurrahman Sacid Göksu'nun da bulunduğu grup Bakırköy Adalet Sarayı önünde açıklama yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Abdurrahman Sacid Göksu, "Adı anılan şahıs konuşmasında kendi zihni dünyasını ve iç bunalımlarını ortaya koyan, bir imam hatip lisesi mezunu olarak huzurda telaffuz etmekten dahi imtina edeceğim ifadeler kullanmış, parçası olduğu güruhun yıllardır devam eden imam hatip lisesi hazımsızlığını ve düşmanlığını bir kez daha ortaya koymuştur. İmam hatip liseleri tarihi AK Parti iktidarına kadar her türlü engellemeye ve baskılara rağmen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bu ülkeye büyük hizmetleri olan birçok siyasetçi, bürokrat, iş adamı, akademisyen, bilim adamı ve eğitimciler yetiştirmiş, ciddi bir geleneği olan büyük ve köklü kurumlardır" dedi.

Yorumlar